AKCE KTERÉ SE JIŽ KONALY

 

Ve středu 28.10.2009 Libanonský klub opět vyhrál titul "polévkový král", neboť libanonská čočková polévka, kterou připravil ve spolupráci s Cestovatelským Klubem Karavanseraj a klubem Kardamon klubem, v rámci multikulturního festivalu DIALOG KULTUR, se opět umístila na prvním místě. :-)). Během soutěže mohli diváci obdivovat orientální bříšní tanec v podání slečny Dášy Silver. Libanonský Klub připravil pro dětí i malou dílnu, kde mohly vyrábět fénické lodičky a seznámit se s kulturou Libanonu.
Více na:
http://www.mkc.cz/cz/porady-648931/dialog-kultur-2009-a-drakiada.html
Wafik Tahtah přebírá titul "polévkový král" (foto). Libanonská čočková polévka opět vyhrála první cenu.


Dne 09.09.09 se konala kulturní beseda o Gibranu Khalilu Gibranovi - Meditace o naději, uspořádaná Libanonským Klubem ve spolupráci s Česko-arabskou společností a pod záštitou paní Farah Berri, libanonské chargé d´affaires.
Místo konání: Praha 1 - Nové město, ulice V Jirchářích .
Kostel svatého Michala v Jirchářích.
Účinkovali:
Alfred Strejček
, zubcová flétna a recitace.
Štěpán Rak, kytara.
Prohlédněte si pár fotek z programu: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

Jan Fišar Nedávno vyšla v nakladatelství Agrofin kniha "Období neklidu u psí řeky". Autor je Bořek Homola, bývalý a dlouholetý korespondent ČTK na Blízkém Východě. Kniha je na pultech knihkupectví. Přejeme krásné a poučné čtení.

 

 

 


Fond Janačkovy Hukvaldy dává na vědomí, že jsou k dispozici CD nahrávky Marcela Khalifé a Ramiho Khalifé, jsou to:

 • Connecting Ocultures: Two for one world, 2 CD (Pictures taken by world famous photographer, Thomas Dorn with this music in mind) - Marcel Khalife, Carmen Souza, Kamal Ben Hicham, Beshir Abbas, Yasmin Levy, Juan De Lerida, Marin Lubenov, Nenad Vasilic, Magdalena Matthey, Benjamim Taubkin and Abacai, Beatriz Aguiar, Najma, Gong Linna, Rezwana Choudury Bannya, Romengo and Monika Lakatos, Amsterdam Klezmer Band, America Contemporanea, Moderna Tradicao, Lagash.
 • Marcel Khalife: Caress
 • Marcel Khalife: Taqasim
 • Marcel Khalife: Concerto al Andalus
 • Marcel Khalife: Jadal
 • Marcel Khalife: Arabic Coffeepot
 • Rami Khalife: Influence - Scene from Hellek
 • Rami Khalife: Pop Art
 • Rami Khalife: Live in Beirut
  Zájemci se mohou obrátit na nás prostřednictvím mailu: libanonsky.klub@seznam.cz

  Nedávno skončil XVI. ročník mezinárodního hudebního festivalu JANÁČKOVY HUKVALDY 2009, konaný pod záštitou manželky prezidenta České republiky – paní Lívie Klausové. A velmi nás těší, že v rámci festivalu se neztratil ani jméno Libanonu. Velkým potěšením pro nás pro všechny byla např. účast Marcela Khalifé. Bližší informace najdete na stránkách festivalu nebo tady.

   A podívejte se na fotky z koncertu 


  Pátek, 24. červenec 2009 se konala ostravském muzeu Vernisáž výstavy fotografií Khalila Baalbakiho.
  khalil_baalbaki.jpgVýstava fotografií libanonského fotografa žijícího v České republice ve spolupráci s Libanonským klubem v ČR a pod záštitou chargé d´affaires Libanonské republiky v Praze, pana Fadiho Ziadeha. Výstava potrvá do 20.září 2009.

  Více o fotografovi

  Fotografie z vernisáže  Nebyli jste na koncertě Marcela Khalife? Chyba! Přišli jste o nepopsatelný zážitek. Přečtěte si ohlasy na koncert:
  Ke koncertu Marcela Khalifé na Hukvaldech::
  I was at the concert given by Marcel Khalife's quartet Al Mayadine on Saturday 25 July 2009 in the village of Hukvaldy near Ostrava in the Czech Republic. The concert was the highlight of this year's International Janacek in Hukvaldy Festival. It was an absolutely phenomenal night and I felt so privileged to have been there and to have met the gentle and modest Marcel Khalife himself at a party after the concert. During my conversation with Marcel, I enthused about his son Rami, a young pianist who, in my estimation has no equal in the world today. The stunning range and sheer beauty of the colours he coaxed out of the Petrof concert grand piano at his disposal was incredible. I loved the way he exploited the potential of his instrument to the full, plucking its strings gently one moment, twanging them wildly the next, tapping here and knocking there; astounding his audience with an unforgettable demonstration of his supreme mastery of the piano in a solo jazz cadenza - a frenzied high speed virtuoso display lasting more than five minutes which utilized the entire chromatic range of the keyboard - fingers racing up and down with an equally frenetic musical complement provided by the highly respected jazz bassist Peter Herbert and Marcel Khalife's percussionist son Bachar, already well-known in the world of jazz, whose exceptional musicality left me absolutely breathless! When I spoke to pianist Rami Khalife after the concert he was so modest and self-effacing just like his father. Earlier, during the concert itself, a young man from the audience came to the front of the stage holding a Palestinian flag proudly in the air. He was later joined by a young woman who swayed enthusiastically with him in time to the music, and as they clutched the flag together the performance reached such fever pitch that the entire audience abandoned their seats and spontaneously gravitated towards the stage clapping, dancing and singing with a level of passion and commitment I shall never ever forget. This event was a truly once in a lifetime experience both musically and spiritually and anyone lke me who was lucky enough to have been there was lucky indeed!

  Bela Peter Svend Toth von Haller
  27. července 2009
  Zdroj: Janáčkovy Hukvaldy.


  Vážení přátelé, připojte se ke skupině Libanonský Klub v ČR! na Facebooku!!!.


    V dubnu letošního roku navštívili Libanon pan Roman Šulc a pan Jan Kubka, spolupracovníci populárního cestopisního pořadu České televize OBJEKTIV. Natočili tam několik reportáží o Libanonu, které budou odvysílány postupně od září 2009. O cestě po Libanonu si zajímavě přečtěte na Cesty a památky.
  O této cestě pak vyšel dne 12.5.2009 rozhovor s Romanem Šulcem v Kolínském presu, čtěte ZDE.
  Online verze článku je na stránkách Kolínského presu.
  • 19.11.2008 pod záštitoU náměstkyně primátora Prahy paní Ing. M. Kousalíkové a ve spolupráci s česko-arabskou společností jsme uspořádali koncert libanonského hudebníka ALEPH. Byl to jeho druhý jeho koncert konaný v Praze. Koncert byl velmi uspěšný a setkal publikum se výborně bavilo
   Kde: Konzervatoř Jana Deyla, Maltézské náměstí 14, 118 44 Praha 1 - Malá Strana.


 • Literární večer Libanonského klubu:
  Čtení současných arabských básníků, Adonise (Ali Ahmad Said Asbar) a Khalila Hawiho a dalších, se konalo 10.listopadu 2008 v 19:00 v Literární kavárně Řetězová, Řetězová 10, Praha 1. Více informací na:
  http://www.volny.cz/denpoezie/prints/program_dne_poezie_2008.pdf
  • POLÉVKOVÁ SOUTĚŽ: Jak se vaří u sousedů? 04. října 2008 od 16:30 konaná V rámci DIALOGu KULTUR 2008: Sousedé od vedle. Libanonská čočková polévka opět vyhrála hlavní cenu na polévkové soutěži, kterou uspořádal Multi Kulturní Centrum v pasáži Paláce Lucerna, Praha 1. Více informace na stránkách MKC www.mkc.cz
  • Setkáni (ne) jen pro ženy v sobotu 13. září 2008 v 14:30 v kavarně Studio Maluj, Korunní 105, Praha Vinohrady, více informace na www.studio-maluj.cz
  • 25.05.2008 se konal tradiční každoroční turnaj v malé kopané na strahovských kolejích. Turnaj skončil vítězstvím týmu Ruska. Na druhém místě skončilo mužstvo Palestiny. Turnaje se zůčstnilo celkem deset mužstev z Tuniska, Česka, Palestiny, Sudánu, Sýrie, Ruska, Afriky, Makedonie, Jordánska,a Libanonu. Gratulujeme vítězi a těšíme se na další turnaj v příštím roce.

   Naji Abdelnour předává pohár představiteli vítězného týmu z Ruska.


  • Dne 18. května se konal velmi zajímavý koncert libanonského hudebníka ABAJI. V tvorbě tohoto hudebního Nomáda je možno vycítit jeho libanonské i jiné kořeny. Hraje na spoustu nástrojů, zvláště pak na pro něj speciálně zhotovenou 5-ti strunnou "sitarovou kytaru", dále na bambusovou flétnu, buzuki, kytaru, bambusový saxofon, klarinet a v Německu v roce 1825 vyrobenou a v roce 2002 restaurovanou 17-ti strunnou harfovou kytaru.
   Kde: Divadlo Na Prádle http://www.napradle.cz, Besední 3, Praha 1 - Malá strana (Újezd).
   Odkaz na stránky Abaji http://www.abaji.net


    
  • 09.03.2008: Klub uspořádal turnaj ve stolní hře Backgammon (Vrchcáby), jako již tradičně každý rok na Jaře. Bylo to v cestovatelském klubu Karavanseraj, Masarykovo nábřeží 22, Praha 1 http://www.hedvabnastezka.cz/rady/klub-cestovatelu-v-praze Turnaj vyhrál Ing. Mahmoud Bouchahine, a druhé místo získal Ing. Adnan Elhamoui. Těšíme se na Vás příští rok.
  • 05.03.2008: Několik členů Libanonského Klubu se sešlo s místopředsedou zahraničního výboru Poslanecké Sněmovny za ODS Františkem Dubem. Setkání bylo přátelské a mělo informativní charakter, kde se vážený poslanec seznámil s názory členů o situaci v Libanonu. Během setkání bylo možné i ochutnávat vynikající libanonské pokrmy připravené v Cestovatelském Klubu Karavanseraj, kde se setkání uskutečnilo. (Klikněte na fotku pro větší obrázek).
  • 13.02.2008: J.V.Princ Mansour Bin Farhan Al Saud, Velvyslanec Saudskoarabského Království a doyen arabských velvyslanců v Praze přijal ve své pracovně některé členy výboru Libanonského Klubu. Návštěva proběhla ve velmi vřelé a skvělé atmosféře. (Klikněte na fotku pro větší obrázek).

    

  • 12.02.2008: Nově zvolený výbor Libanonského Klubu navštívil J.E. Libanonského Velvyslance Jada Al Hassana v jeho residenci. Návštěva proběhla ve velmi vřelé a skvělé atmosféře. (Klikněte na fotku pro větší obrázek).

    

    

    

   


  Informace o předchozích akcích Klubu najdete ZDE

   


  dotazy nebo komentáře pište nám